Kulturní dům Josefa Suka

Kulturní dům byl dokončen na podzim 1954, ale jméno hudebního mistra nese až od roku 1967. V roce 1975 byl objekt rozšířen o kinosál, restauraci, společenský sál a klubovnu. V 90. letech byla provedena modernizace technického zázemí divadelního sálu. V kulturním domě lze navštívit divadelní představení, filmové projekce, čtení poezie, nejrůznější koncerty, plesy a zábavy, výstavy, přednášky a vždy koncem roku také kurzy tance a společenské výchovy.

Skladatel Josef Suk (1874-1935) pocházel z nedalekých Křečovic, odmalička hrál na housle, později vystudoval pražskou konzervatoř. Jedním z jeho učitelů byl Antonín Dvořák, jehož zetěm se pak stal. Roku 1892 Suk založil České kvarteto, byl také členem České filharmonie, Národního divadla, Českého rozhlasu atd. Mnohokrát vyjádřil svůj vřelý vztah k Sedlčanům, roku 1930 byl jmenován čestným občanem města. Od roku 1965 se datuje tradice festivalů Sukovy Sedlčany a pochod Sukovou stezkou z Křečovic kolem Sestrouně do Sedlčan.

Mistra Suka dnes před kulturním domem připomíná busta od Václava Bejčka (1965) a reliéf ve foyer od Břetislava Bendy (1966).